PRODUCENT 
JAROSLAV BLÁHA
Je zakladatelem kulturního projektu Papírna Plzeň, nezávislým filmovým producentem, majitelem produkční společnosti Love Trouble pro audiovizuální a jiné umělecké projekty a několika dalších firem. Souvisle pracuje na projektech s mezinárodním přesahem. Mezi produkované celovečerní filmy patří „No Wave Back“, Úsměvy smutných mužů, Cesta jako žádná ze sta.

REŽISÉRKA 
VIKTORIE LÖRINCZOVÁ
vystudovala ateliér Intermediální tvorby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, kde se věnovala video instalacím, ze kterých vznikly krátké dokumentární filmy, tvořené experimentální vizuální formou. Oceněný studentský krátký film Lítalo se tam vzducholodí o bedlivě střeženém vojenském objektu, o jehož funkci neví místní obyvatelé téměř nic, promítla MFDF Ji.hlava nebo francouzský festival La Pellicule Ensorcelée. Její celovečerní debut, cestopisný film Cesta jako žádná ze sta, zahájil festival Finále Plzeň 2019, kde byl uveden ve světové premiéře. Dále spolupracuje na kreativních audiovizuálních projektech. Angažuje se v řešení environmentální problematiky a ochrany práv zvířat.
DRAMATURGYNĚ 
HANA GOMOLÁKOVÁ
Po studiu na VŠE se věnovala jako překladatelka a novinářka filmovým festivalům a různým kulturním akcím po celé republice. Byla dopisovatelkou předních anglicko-jazyčných médií v Praze včetně The Prague Post či Prague Daily Monitor. Tři roky vedla programové oddělení MFDF Ji.hlava. Pracovala v tvůrčí skupině Petra Kubici pro dokumentární film a celospolečenská témata v České televizi. Působila jako projektová manažerka mezinárodního workshopu DOK.Incubator a projektu pro začínající filmaře střední Evropy My Street Films.
KAMERAMAN
VOJTĚCH NEDVĚD
Vystudoval Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka obor Kamera. Po škole začal intenzivně spolupracovat s režisérem Stevem Lichtagem, se kterým pracuje dodnes jako kameraman a stereograf. Díky této spolupráci se naučil potápět a natáčet vše krásné co pod vodou viděl, ať už ve 2D nebo 3D. Mimo dokumentární wild-life tvorbu se Vojtěch věnuje natáčení komerčních reklam, hudebních videoklipů a byl na pozici operátor kamery na několika zahraničních hraných filmech. Ovládat kameru jej zkrátka baví ať už ve vzduchu, na zemi, nebo pod vodou. Jako hlavní kameraman natočil mimo jiné například film Byl jednou jeden ostrov Aldabra 3D, který viděli diváci snad na všech kontinentech. Velice rád cestuje a má to štěstí že často jeho se jeho záliby dokážou skolubit a vyrazí cestovat s kamerou, stejně jak tomu bylo u filmu Cesta jako žádná ze sta...
KAMERAMAN
ŠIMON HAVEL
KAMERAMAN
JAKUB VLACHYNSKÝ
STŘIHAČKA
SIMONA DONOVALOVÁ
STŘIHAČKA
TEREZA ŠIMEROVÁ
PRODUKČNÍ
JIŘINA ŠIMKOVÁ
PROTAGONISTÉ, CESTOVATELÉ
LUKÁŠ SOCHA A TOMÁŠ VAŇOUREK
Back to Top